Światotworzenie – warsztaty concept artu

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Warsztaty podzielone na dwa bloki po 2 godziny. Absolutnie nie musisz „umieć” rysować by brać udział w warsztatach. Podstawa to dobra zabawa. Jeśli chcesz, możesz pracować swoimi ulubionymi narzędziami, ale materiały będziesz mieć zapewnione.

Prowadzący: Artur Hejna

Kiedy: sobota 23 lipca || HARMONOGRAM JUŻ WKRÓTCE! ||

Miejsce: Gostyński Ośrodek Kultury "Hutnik"

Blok 1. Podstawy concept artu - tworzenia historii i świata przedstawionego przez obraz.

W tym bloku zapoznamy się z tym czym jest concept art i do czego służy, oraz wykonamy kilka wstępnych ćwiczeń rysunkowych z tego zakresu. Stworzymy warianty postaci z innej planety uwzględniając warunki tam panujące, charakter postaci, jego przeżycia i doświadczenia.


Blok 2. Kreowanie elementów sceny w concept arcie – postaci, pojazdów, środowiska i przestrzeni.

Przyjrzymy się naszej postaci i spróbujemy wykonać szkicowe, koncepcyjne warianty ilustracji sytuacji w jakiej ją postawimy. Szykujcie się na pościgi, akcję, wybochy i monumentalne ujęcia. Nadal nie musisz „umieć” rysować. Po prostu baw się dobrze.

Artur Hejna - rocznik 86. Za dnia nauczyciel plastyki w szkole podstawowej, po pracy znany jako GrafNaStyk, kiedy to uparcie pracuje nad ilustracjami związanymi z fantastyką. Prowadzi kursy rysunkowe i ilustratorskie głównie dla początkujących rysowników. Łączy wiedzę i doświadczenie ilustratora i pedagoga. Wielokrotny prelegent i prowadzący warsztaty na Pyrkonie, Targach Fantastyki, Poznańskim Festiwalu Komiksu oraz na naszym rodzimym Gostkonie. Artura wielokrotnie mogliście też spotkać w czasie jego zajęć komiksowych w gostyńskiej Pracowni Komiksowej. Wraz z Piotrem Czarneckim twórca dwóch zeszytów serii „Stworzeni”. Obecnie wszystkie siły twórcze skupia na pracy nad drugim zeszytem komiksu „Dzikuski” w współpracy z Bartłomiejem Sztobrynem i Laurą Fornalik.