Wykłady
Psychika

Temat: Granie w gry fabularne a psychika


Zapraszam do dyskusji o tym jak wpływa wcielanie się w różne role na naszą psychikę. Tutaj akurat skupiając się na grze w RPG.


Hania Henzel - chodzący performance pasjonujący się psychologią, sztuką, duchowością i wyobraźnią, który pragnie pokazać ludziom jaka potężna moc w nich drzemie.


kolczuga

Temat: Rzecz o kolczudze. Czy naprawdę potrzebujemy magicznych zbroi?


Jeżeli wierzyć popkulturowym dziełom w formie filmów, gier, czy książek kolczuga była zbroją chroniącą co najwyżej przed ugryzieniem psa. I to raczej niewielkiego. Czemu zatem była jednocześnie pancerzem, który dominował pola bitew przez najdłuższy okres w znanej historii świata? Coś tu się ewidentnie nie sumuje.


Krzysztof Jagiełło - miłośnik historii oraz wieczny uczeń sztuki tkania opowieści. Mistrzowanie w przeróżnych systemach RPG wynaturzyło jego wrodzone zamiłowanie średniowiecznego rynsztunku oraz potrzebę realizmu do poziomu obsesji. Dał jej ujście w swojej debiutanckiej powieści „Piast Mściciel”, która ukazała się w 2019 roku nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego.

Czarnoksiężnik z Oz

Temat: Narracja klasyczna w filmie „Czarnoksiężnik z Oz”


Wykład będzie miał na celu przedstawienie narracji klasycznej kina hollywoodzkiego na podstawie filmu „Czarnoksiężnik z Oz” w reżyserii Victora Fleminga z 1939 roku. Na początku przestawię historię kinematografii i nastroje społeczne pod koniec XIX wieku. Opowiem o początkach kina zarówno na ziemiach europejskich, jak i amerykańskich. Następnie przejdę do omawiania zasad rządzących filmami hollywoodzkimi narracji klasycznej. Przedstawię także różne drogi analizy przedstawionego filmu.Aga Furmann - studentka III roku Filmoznawstwa i Kultury Mediów. Ulubiony reżyser – Quentin Tarantino. Uwielbia oglądać i analizować filmy. Szczególnie zainteresowania - kino polskie oraz kino kontestacji w Stanach Zjednoczonych. W wolnych chwilach realizuje własne filmy, interesuje się także fotografią. Wielokrotnie występowała na scenie i przed kamerą w różnych gostyńskich produkcjachTemat: Symulacja, a rozrywka. Rozprawa na bazie planszowych gier wojennych


Czy podnoszenie realizmu w grach zabija radość z grania w gry? Gdzie leży granica między złożoną symulacją, a przyjemnością z rywalizacji z innym graczem? Na te i inne pytania postaram się znaleźć odpowiedzi ze słuchaczami podczas mojego wykładuMarcin "Ludi" Radczyk - muzyk, gracz, ludolog, kocha ludzi. Lubi łamigłówki, game design, programować, a jego marzenie, to stworzenie własnej gry video. Pogadasz z nim o wszystkim oprócz sportu i motoryzacji.Więcej tematów już wkrótce!