Czym jest GOSTKON?

Gostkon jest imprezą skupiającą miłośników literatury, komiksu, filmu, gier i sztuki cosplay. Konwent od 2014 roku organizowany jest przez Klub Fantastyki - Kopuła Zapomnienia oraz Gostyński Ośrodek Kultury "HUTNIK". Od 2017 roku wydarzenie współorganizuje Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu.

Dla kogo to festiwal?

Gostkon to impreza wyjątkowa. Wydarzenie organizowane jest przez gostyńską młodzież z Klubu Fantastyki i skierowane jest dla każdego mieszkańca! Szczególnie zapraszamy młodzież! Festiwal idealny jest dla rodzin z dziećmi. Najmłodsi stanowią blisko połowę uczestników, a sympatyczna atmosfera jest wizytówką wydarzenia. Jednocześnie Gostkon to klimat starych konwentów, gdzie bez komercyjnego chaosu bezpośrednio można spotkać się z pisarzami, wziąć udział w warsztatach, podyskutować i pobawić się z innymi fanami.

cosplay

Przez 10 edycji na naszym festiwalu przewijały się tysiące fanów a także wielu gości specjalnych: Maciej Parowski, Łukasz Orbitowski, Michał Cetnarowski, prof. Ilona Czamańska, Wiktor Żwikiewicz, Marek Żelkowski, Adam Podlewski. Współpracowaliśmy ze Stowarzyszeniem Badaczy Popkultury "Trickster", a także wieloma wydawnictwami. Na konwencie pojawiali się cosplay'erzy z całej Polski, w tym grupa Imperium Mocy czy Szczecińska Liga Superbohaterów!

Twoje spojrzenie na świat wyobraźni!

Jesteśmy młodymi, otwartymi, tolerancyjnymi i pozytywnie zakręconymi ludźmi, którzy uwielbiają dzielić się pozytywną  energią z  innymi! Należymy do klubu fantastyki "Kopuła Zapomnienia" i co roku organizujemy GOSTKON. Naszym festiwalem chcemy udowodnić, że fantastyka jest dla każdego, stąd motto przewodnie: "Twoje spojrzenie na świat wyobraźni".

Gostyński Festiwal Fantastyki

Zobacz jak wyglądały poprzednie edycje!

Gostkon 2022

film - Aga Furmann

Gostkon 2020


Gostkon 2019

film - Kuba Kędziora 

Gostkon 2018

film - Kuba Kędziora 

Organizatorzy

Hutnik
Biblioteka

Partnerzy

Patroni
medialni

Sponsorzy