Panel LEMologiczny to spotkanie poświęcone dziełom Stanisława Lema i ich problematyce. Jest świetną okazją do poznania głębszego znaczenia tych dzieł i nad zastanowieniem się nad zgodnością wizji Lema z postępem dzisiejszego świata.Gościem tegorocznego Panelu LEMologicznego jest Adam Podlewski. Dodatkowo przed dyskusją planowany jest pokaz filmu "Maszyna Trurla".

W trakcie panelu postaramy się umówić tematy:

» Czy właśnie zabijamy Lema, czyli: czy pisarze honorowani państwowo mogą być wciąż atrakcyjni?

» Nasza lemowa inicjacja: „Bajki robotów” w dzieciństwie, „Opowieści o pilocie Pirxie” w szkole, czy samodzielne odkrycie?

» Czy dziś da się pisać „lemową fanastykę”? Czy Stanisław LeM należał do ostatnich prawdziwych futurystów?

» Dlaczego Lem nie zdobył Hollywood? Dlaczego, w przeciwieństwie do P. K. Dicka, popkultura nie wykorzystała Lema w żadnym wydaniu?

» Fiasko starego pisarza? Czy wielcy twórcy muszą tworzyć do końca życia?

ADAM PODLEWSKI - historyk, filozof, varsavianista, badacz popkultury. Współpracownik czasopism „Skarpa Warszawska", „Historia bez Tajemnic" oraz „Pocisk”. Autor powieści historycznych i fantastycznych. Promotor historii, polskiej fantastyki i gawędziarz konwentowy. Laureat II miejsca w konkursie na Najlepszy Kryminał Retro 2019 roku podczas Festiwalu Kryminału Retro „Kryminalny Magiel"

Czas: 7 sierpnia | godz. 18:00